Az integrált orvosi rendszer alapvetően a következő terápiás lehetőségekre épül
Konvencionális orvosi ellátás: általában súlyos és kritikus állapotú páciensek kezelésében elsődleges jelentőségű. Ide tartozik a műtéti és a gyógyszeres kezelés.

Diétaterápia: alapvető mind a betegségmegelőzés, mind a gyógyítás tekintetében. Elemei három progresszív szintre oszthatók:
– minden ember számára követendő alapvető elvek, például a bőséges zöldségfogyasztás és az egyszerű szénhidrátok, finomított élelmiszerek kerülése,
– egyéni alkat szerinti javaslatok, például van, amikor a húsmentes étrend választandó, más esetekben a hús és a zöldségek kombinációja a legfontosabb alapelem,
– egyéni terápiás étrend: az alkaton túl az egyéni betegségmintázat miatt szükséges módosításokkal kiegészített, általában meghatározott ideig követendő diéta.

Mozgásterápia: minden ember számára elengedhetetlen a rendszeres testmozgás és nyújtógyakorlatok. Betegségek kezelése során jelentős terápiás hatása lehet egyes speciális mozgásterápiás elemeknek, különösen azok idegrendszerre, hormonrendszerre és vérkeringésre gyakorolt hatásai miatt.

Testkezelések: az emberi szervezet myofasciális (izom- és kötőszöveti, illetve MT-) rendszere szoros kapcsolatban áll a belső szervek és szabályozórendszerek (ideg-, hormon- és immunrendszer) működésével. Ebből az okból az izmok és kötőszövetek terápiái (köztük kiemelten az akupunktúra) nagyon sokat tudnak segíteni a kórfolyamatok sikeres kezelésében.
Gyógynövényterápia: ahogyan az étrendet, a gyógynövény kombinációt is teljesen egyedileg, személyre szabottan kell összeállítani. Ezzel a megközelítéssel kiemelkedő hatékonyságú komplementer kezelőmódszerhez jutunk.

Táplálékkiegészítők: az egészség fenntartásához és számos betegség kezeléséhez elengedhetetlen a megfelelő vitamin, nyomelem és ásványi anyag ellátottság.

Relaxáció és meditáció: kiváló technikák a stresszoldásra és az érzelmi egyensúly megteremtésére.

Önismereti és személyiségfejlesztő munka: alapvető fontossággal bír számos komoly betegség (pl. autoimmun folyamatok, rosszindulatú daganatok) és valamennyi pszichoszomatikus kórfolyamat kezelése során. Szükségességét integratív szemléletű diagnosztikát követően lehet felbecsülni.
A különböző terápiás megközelítések integrált alkalmazása biztosítja a lehető leghatékonyabb és legkevesebb káros mellékhatással bíró gyógyító munkát